Jak zainstalować certyfikat SSL?

Miałeś okazję instalować już certyfikat SSL na stronie www? Jeżeli nie, to świetnie trafiłeś!  Poniżej poprowadzę Cię krok po kroku jak to najłatwiej zrobić. Jeśli jednak instalację certyfikatu SSL masz już za sobą, gwarantuję, że także znajdziesz w tym artykule wiele ciekawostek. Pamiętaj, że instalacja certyfikatu nie jest sprawą trudną. Wystarczy jedynie poprawnie przejść przez wszystkie kroki instalacji. Gotowy? Zaczynamy!

Poziom trudności:

Artykuł opracowaliśmy dla osób, które chcą samodzielnie zainstalować certyfikat SSL i zapoznały się z wcześniejszymi artykułami z serii SSL.

Co będzie na potrzebne do instalacji certyfikatu SSL?

  1. Klucz z certyfikatem – Jeśli ważność certyfikatu, który chcesz zainstalować nie rozpoczęła się, to będziesz musiał zaczekać z instalacją do dnia, w którym certyfikat jest już ważny.
  2. Klucz prywatny – tworzyłeś podczas generowania kodu CSR.

 

UWAGA!

Jeśli klucz prywatny nie jest zgodny z Twoim Certyfikatem, upewnij się, że wybrałeś odpowiedni plik bądź skontaktuj się z Twoim providerem certyfikatu SSL.

Dodawanie nowego certyfikatu

  1. Zaloguj się do zaplecza Hostingu/Serwera
  2. Następnie przejdź do zakładki Dodaj certyfikat SSL
  3. Uzupełnij plik z certyfikatem i plik z kluczem prywatnym

Dodaj nowy certyfikat SSL na stronę www1.1 Przykładowy panel dodawania certyfikatu

Dodatkowo skonfiguruj ustawienia w zależności od preferencji

1.2 Konfiguracja opcji certyfikatu SSL

Cały proces powinien zakończyć się informacją iż certyfikat został dodany poprawnie. Jeżeli masz problem z instalacją pamiętaj że zawsze możesz zgłosić problem do swojego operatora Hostingu.

Moje początki programowania sięgają 2010r. W trakcie wielu projektów zdobywałem doświadczenie, rozwijając nie tylko umiejętności techniczne, ale także kompetencje miękkie. Programuje głównie w PHP i Python.