Co to jest certyfikat Multidomain SSL?

Masz kilka domen internetowych i potrzebujesz dla nich wszystkich szyfrowania? Na rynku istnieją takie rozwiązania. Poznaj szczegóły certyfikatu SSL Multidomain. Zobacz czy warto w niego zainwestować? Czy będzie pasował do Twoich potrzeb?.

 

Poziom trudności: | Wymagane: Czym jest certyfikat SSL?

Artykuł opracowaliśmy dla osób, które nie znają jeszcze rodzajów certyfikatu SSL lub znają w mniejszym stopniu i chcą rozszerzyć swoje umiejętności o wiedzę z zakresu SSL na strony www.
Artykuł wymaga podstawowej wiedzy na temat certyfikatu SSL. Jeżeli jeszcze nie zapoznałeś się z artykułem wstępnym to zapraszamy do lektury Czym jest certyfikat SSL?

Certyfikat SSL szyfruje całą komunikację pomiędzy Twoją przeglądarką internetową a serwisem internetowym np. sklepem on-line. Dzięki temu masz pewność, że przesyłane dane są bezpieczne. Certyfikat SSL jest więc gwarantem zachowania poufności danych. Ponadto gwarancja jest udzielana przez niezależny podmiot, czyli wystawcę.

Certyfikat SSL możemy podzielić właściwie na cztery typy w zależności od zakresu ochrony jaką obejmuje. Wyróżniamy certyfikat: zwykły SSL, SSL Wildcard, Multi Wildcard SSL i Multidomain SSL.

Certyfikat Multidomain SSL to certyfikat który zabezpiecza przesyłane dane na wielu stronach internetowych które należą do jednego właściciela. Certyfikat Multidomain pozwala na ochronę nawet do 10 stron jednocześnie. Certyfikaty przeważnie wydawane są na 1, 2 lub 3 lata zgodnie ze standardami WebTrus. Możemy kupić certyfikat zabezpieczający 4, 6 lub 10 pojedynczych różnych domen.

 

Co daje nam taki certyfikat Multidomain?

 

  • zabezpieczenie przysłanych danych pomiędzy użytkownikiem internetu (przeglądarka internetowa) a serwerem,
  • uwierzytelnienie właściciela i nazwy domeny,
  • możliwość zastosowania certyfikatu dla wielu serwerów w ramach jednej domeny (bez dodatkowych opłat),

 

Certyfikaty Multidomain różnią się od siebie

  1. zakresem walidacji,
  2. długością klucza szyfrowania
  3. ilością domen, które obejmują

 

Główne zalety certyfikatu SSL Multidomain:

  • Prosta obsługa – konfigurujesz i zarządzasz zabezpieczeniami dla wszystkich swoich domen i subdomen w jednym miejscu.
  • Mniejsze koszty – w porównaniu z kupnem kilku certyfikatów osobno certyfikat Multidomain SSL kosztuje znacznie mniej.

 

Moje początki programowania sięgają 2010r. W trakcie wielu projektów zdobywałem doświadczenie, rozwijając nie tylko umiejętności techniczne, ale także kompetencje miękkie. Programuje głównie w PHP i Python.