Co to jest certyfikat Multi Wildcard SSL?

Poznaj najbardziej rozwinięty usługowo certyfikatu SSL jakim jest Multi Wildcard SSL. Zobacz czy warto go kupić? Ile może kosztować? Dla kogo jest przeznaczony?.

 

OD REDAKCJI

To czwarty tekst, z dłuższego cyklu artykułów na temat Certyfikatu SSL.

 1. Czym jest certyfikat SSL?
 2. Jaki wybrać certyfikat SSL na stronę www?
 3. Co to jest certyfikat Multidomain SSL?
 4. Co to jest certyfikat Multi Wildcard SSL?
 5. Co to jest certyfikat SSL Wildcard?
 6. Jak zamówić certyfikat SSL?
 7. Jak zainstalować certyfikat SSL?
Poziom trudności: | Wymagane: Czym jest certyfikat SSL?

Artykuł opracowaliśmy dla osób, które nie znają jeszcze rodzajów certyfikatu SSL lub znają w mniejszym stopniu i chcą rozszerzyć swoje umiejętności o wiedzę z zakresu SSL na strony www.
Artykuł wymaga podstawowej wiedzy na temat certyfikatu SSL. Jeżeli jeszcze nie zapoznałeś się z artykułem wstępnym to zapraszamy do lektury Czym jest certyfikat SSL?

 

Certyfikat SSL szyfruje całą komunikację pomiędzy Twoją przeglądarką internetową a serwisem internetowym np. sklepem on-line. Dzięki temu masz pewność, że przesyłane dane są bezpieczne. Certyfikat SSL jest więc gwarantem zachowania poufności danych. Ponadto gwarancja jest udzielana przez niezależny podmiot, czyli wystawcę.

Certyfikaty internetowe możemy podzielić na cztery typy w zależności od zakresu ochrony. Wyróżniamy zwykły certyfikat, certyfikat SSL Wildcard, Multi Wildcard SSL i Multidomain SSL.

Certyfikat Multi Wildcard SSL to certyfikat najbardziej rozwinięty usługowo z pozostałych ponieważ swoimi usługami obejmuje ochroną kilka różnych domen i nieograniczoną liczbę subdomen. Maksymalną ilość adresów domenowych określa dostawca usług. Takie rozwiązanie łączy zalety certyfikatu Multidomain SSL, czyli zabezpieczenie wiele różnych stron internetowych w ramach jednej usługi oraz certyfikatu Wildcard SSL, który obejmuje wszystkie subdomeny domen pierwszego stopnia.

 

Korzyści jakie dostaniemy od Certyfikatu Multi Wildcard SSL:

 • Wygoda użytkowania – zabezpieczenia dla wszystkich Twoich domen i subdomen, są konfigurowane w ramach jednego panelu klienta
 • Jeden adres IP –do zabezpieczenia wszystkich adresów nie są potrzebne dodatkowe adresy IP.
 • Optymalizacja kosztów.

 

Certyfikaty Multi Wildcard różnią się od siebie

 1. zakresem walidacji,
 2. długością klucza szyfrowania
 3. ilością domen, które obejmują

 

Główne zalety certyfikatu SSL Multi Wildcard:

 • Prosta obsługa – konfigurujesz i zarządzasz zabezpieczeniami dla wszystkich swoich domen i subdomen w jednym miejscu.
 • Mniejsze koszty – w porównaniu z kupnem kilku certyfikatów osobno certyfikat Multi Wildcard SSL kosztuje znacznie mniej.

Moje początki programowania sięgają 2010r. W trakcie wielu projektów zdobywałem doświadczenie, rozwijając nie tylko umiejętności techniczne, ale także kompetencje miękkie. Programuje głównie w PHP i Python.