Tymczasowy adres e-mail bez rejestracji

Zapewne nie raz zrezygnowałeś z założenia konta w jakimś serwisie, ponieważ wiązało się to z podaniem prywatnego adresu e-mail. Oczywiście można założyć kilka darmowych skrzynek pocztowych, ale musimy do nich pamiętać hasła i same adresy. Rozwiązaniem jest tymczasowy adres e-mail.

Niestety praktycznie każdy serwis www świadczący usługi wymaga podania od nas adresu e-mail do weryfikacji. Podając nasz prawdziwy adres e-mail narażamy się na otrzymywanie niechcianych wiadomości reklamowych – spam.

Rozwiązaniem tego problemu jest tymczasowy adres e-mail zakładany na potrzeby rejestracji na danym portalu. Tymczasowe konto e-mail działa praktycznie jak tradycyjne konto pocztowa założone na wp.pl, onet.pl czy gmail.com, z tym wyjątkiem, że konto jest aktywne przez krótki okres czasu. Założenie tymczasowego konta e-mail nie wiąże się z potrzebą rejestracji!.

Jak założyć tymczasowy adres pocztowy?

W sieci znajdziemy mnóstwo serwisów oferujących tymczasowe adresy e-mail, na przykład:

  1. 10minutemail.com
  2. adrestymczasowy.pl
  3. Dropmail.me
Moje początki programowania sięgają 2010r. W trakcie wielu projektów zdobywałem doświadczenie, rozwijając nie tylko umiejętności techniczne, ale także kompetencje miękkie. Programuje głównie w PHP i Python.