Mapa ataków na strony internetowe

Interesujesz się cyberbezpieczeństwem? Prowadzisz stronę www? Mamy coś dla Ciebie – mapa ataków stron internetowych online.

 

Praktycznie w każdej sekundzie dochodzi do kilku tysięcy ataków na świecie na strony internetowe. Dzięki mapą ataków online można na bieżąco śledzić, z jakich regionów kraju i świata ataki są przeprowadzane i w kogo są skierowane. Można poznać panujące trendy. Możemy analizować również skalę takich ataków na przykład atak DDoS który jest jednym z najpopularniejszych, najprostszych i najskuteczniejszych w ostatnich latach cyberataków.

 

Czym jest atak DDoS?

Można atak porównać do oblężenia hipermarketu podczas świąt gdzie tysiące ludzi próbują w tym samym czasie wejść do sklepu. Ochrona pilnuje klientów i po kolei wpuszcza do sklepu. Ludzie chcący wejść do sklepu to właśnie ruch sieciowy z tysięcy komputerów internautów który skierowany jest w jednym momencie na daną stronę. Sklep to strona www a sklepowa ochrona to Firewall.

Mapą godną polecenia jest Cybermap od  firmy Kaspersky. Jest to mapa bardzo rozbudowana która  wyszczególnia osiem popularnych rodzajów ataków na strony internetowe. Mapa obejmuje ataki z całego świata. Aplikacja online zbiera dane z programów zainstalowanych na komputerach prywatnych klientów na całym świecie.

Moje początki programowania sięgają 2010r. W trakcie wielu projektów zdobywałem doświadczenie, rozwijając nie tylko umiejętności techniczne, ale także kompetencje miękkie. Programuje głównie w PHP i Python.